Kalender

10Dec

10:00-11:00  Bøgelund

12:30-13:30  Røde Kors

15:00-16:00  Balle Pigefodbold

16:00-18:00  Fodbold, Hal 2

16:00-18:00  Campus Vejle benytter hallen

16:45-18:00  U 14 drenge fodbold

17:00-18:00  Mikrospring 0.-2. kl., Kollerup

17:15-18:30  Gymnastik og dans for piger 4.-6. kl.

17:30-18:30  Cycling 2 - Watt-time

17:30-19:00  Bentes Damer

18:00-19:00  Stortrampolin hold 1, Kollerup

18:00-20:00  Juniorholdet 6.-9. kl.

18:45-20:00  Herremotion

19:00-20:15  Yoga og mobilitet

19:00-21:00  Stortrampolin hold 2, Kollerup

19:00-21:00  SpRyme

19:30-20:30  Cycling 2 - Burn, fedtforbrænding

20:00-22:00  Boldspil for mænd

20:00-22:00  Floorball - herrer

20:00-22:00  Motionsfodbold, herrer

11Dec

09:00-10:00  Senioridræt

10:00-12:00  Idræt i dagtimerne

15:00-17:00  Campus Vejle benytter hallen

16:00-17:00  Mor-far-barn 0-3 år, Jelling

16:00-17:30  Fodbold, Hal 2

16:30-17:30  U8 Mix: Sæson EFTERÅR 2018

16:30-17:30  Puslinge 3-6 år, Kollerup

17:00-18:00  Puslingegymnastik 3-5 år (børnehavebørn)

17:00-21:00  TeamGym og Juniorholdsspring

17:30-18:30  Cycling 1 med mulighed for mobilitetstræning

17:30-19:00  U12 Drenge: Sæson EFTERÅR 2018

17:45-19:00  U12 Piger: Sæson EFTERÅR 2018

19:00-20:00  KettleCross

19:00-20:30  Dame Senior Håndbold

19:00-21:00  After8

19:00-20:00  Motion Mix Håndbold

20:00-21:15  Yoga

20:00-22:00  Floorball - damer

20:30-22:00  Herre Senior: Sæson 2018 EFTERÅR

12Dec

09:00-11:00  Senioridræt

10:00-11:30  Efterfødselsgymnastik

15:00-19:00  Campus Vejle benytter hallen

16:00-17:00  MGP 4-6 år for drenge og piger (ingen spring)

16:00-20:00  Fodbold, Hal 2

16:30-18:00  Floorball - børn

16:30-18:00  Minispring 3.-6. kl., Kollerup

17:00-18:15  Springdrenge 0.-2. kl.

17:00-18:30  Mini Reb 3.-5. kl.

17:30-18:30  Cycling 2 - Watt-time

17:30-18:30  Yoga - kroppen i balance

18:00-19:30  Badminton

18:15-20:30  Grand Prix - Mini Mono årgang 2006-2010

18:30-20:00  Junior Reb 6.-9. kl.

19:00-20:00  Cycling 2 - Watt time

19:00-21:00  E Holdet

19:15-19:45  Back to basic styrke efterår

20:00-21:00  Cross fitness

20:00-21:00  Crossfitness

20:00-21:30  Reb holdet

20:00-22:00  Volleyball

13Dec

11:00-12:00  Jelling Have

12:15-13:30  Skovagerskolen

16:00-17:00  Rytmetøser 0.-1. kl.

16:00-17:30  Campus Vejle benytter hallen

16:30-17:30  Mor-far-barn 0-3 år, Kollerup

16:30-17:45  U10 Mix: Sæson EFTERÅR 2018

17:00-18:00  Puslingespring 3-5 år (børnehavebørn)

17:00-18:30  Rytmetøser 2.-3. kl.

17:00-19:00  TeamGym

17:30-19:30  Ekstra Spring

17:45-19:00  U12 Piger: Sæson EFTERÅR 2018

18:00-19:00  JfS Løb

18:30-19:30  JumpingFitness

18:30-19:30  JumpingFitness

19:00-20:00  CrossGym-Kettle - BEGYNDER

19:00-20:00  U12 Drenge: Sæson EFTERÅR 2018

19:30-20:30  JumpingFitness

19:30-21:30  Vejle FC

19:30-20:30  JumpingFitness

20:00-21:15  CrossGym/Kettle ØVEDE

20:00-21:30  Håndbold

20:00-22:00  Floorball - herrer

#jellingfs

Something is wrong.
Instagram token error.
Load More