Lokalopvisning

Gymnastikafdelingens lokalopvisning finder sted den 30. marts 2019 i Gormshallen. Vi glæder os til at vise, hvad de forskellige hold har øvet igennem sæsonen.

Se begivenheden på Facebook her.

Publikum henvises til at benytte indgangen i gavlen af den gamle hal, så gymnaster kan benytter hovedindgangen og fra start let kunne stille klar til indmarch.

Til opvisningen tages der entré – der tages kontanter og MobilePay. Entréen åbner kl. 9.15 og koster:

  • 0-5 år 0 kr.
  • 6-12 år 10 kr.
  • 13+ 40 kr.

Ved publikumsindgangen kan der bestilles holdfoto. Bestillingen skal foretages på opvisningensdagen og sker ved at lægge 30 kr. i en kuvert (husk kontanter) påskrevet gymnastens navn, adresse og holdnavn.

Hele dagen vil Gormshallens kiosk have åben.

Opvisningsprogram

Opvisning Hold Instruktør
10.00 Indmarch og instruktøropvisning
10.35 Puslingegymnastik 3-5 år
Puslingespring 3-6 år
Puslinge 3-6 år Kollerup
Rikke, Julie, Louise Amalie og Mathilde
Malene, Steen, Camilla, Christina, Hannah, Lene, Line, Magne, Maria, Signe og Søren
Inger-Merete, Marie, Cecilie, Laura, Niklas og Signe
11.23 Mor-far-barn 0-3 år Mathilde
11.33 Rytmetøser 0.-1. kl.
Rytmetøser 2.-3. kl.
Lise-Lotte, Esther, Maja, Mathilde, Olivia og Pumaia
11.43 Mini Reb 3-5 kl. Camilla, Louise, Caroline, Lærke og Malene
11.56 MGP 4-6 år Camilla, Alberte, Gro og Zara
12.06 Grand Prix 10-14 år Cristina og Louise
12.16 Minispring 3.-6. kl. Kollerup Claus, Olivia, Karla, Kim, Markus og Steen
12.26 Mikrospring 0.-2. kl. Gunnar, Jette, Frederik, Josephine og Markus
12.39 Junior Reb 6.-9. kl. Emilie, Michelle, Ida, Johanne og Louise
12.49 Pause
13.14 Stortrampolin hold 1
Stortrampolin hold 2
Christina, Lars, Sofie og Søren
13.27 Springdrenge 0.-2. kl. Anna, Gry, Christoffer, Martha, Mathias og Rasmus
13.37 TeamGym Micro
TeamGym Mini
Lasse, Morten, Anne, Cathrine, John, Lise-Lotte og Maria
13.50 Reb holdet Ania og Katja
14.00 Gymnastik og dans for piger 4.-6. kl. Asta og Katrine
14.10 Ågård United Vinne, Tina og Anja Lene
14.20 Juniorholdet 6.-9. kl. Alex, Anne, John, Lise, Christian, Laura, Martin og Mette Cecilie

Gymnastikbestyrelsen håber på en dejlig dag for både gymnaster, instruktører og tilskuere.