Gymnastik

Gymnastikafdelingens lokalopvisning finder sted d. 24. marts 2018 i Gormshallen. Vi glæder os til at vise, hvad de forskellige hold har øvet igennem sæsonen.

 

Entré

Publikum skal benytte indgangen i gavlen af den gamle hal.

Entréen åbner kl. 9.15.
Pris
0-5 år: gratis, 6-12 år: 10 kr., over 12 år: 40 kr.
Betaling foregår kontant eller med MobilePay.

 

Holdfoto

Man kan bestille et holdfoto ved hovedindgangen i opvisningshallen. Bestillingen skal foretages på opvisningsdagen og sker ved at lægge 30 kr. i en kuvert påskrevet gymnastens navn, adresse og holdnavn.

 

Indmarch

Mødetid for alle gymnaster er senest kl. 9.45 i den nye hal - medmindre andet er meldt ud fra gymnastens instruktør. Kom omklædt i opvisningstøj og klar til indmarch - det er en festlig start for alle.

 

Program

10.00 Indmarch og instruktøropvisning  
10.35 Puslinge 3-4 år
Puslingespring 3-5 år
Puslinge 3-6 år Kollerup
Puslinge 5-6 år
Camilla Ditlev, Dicte Marie Larsen, Olivia Mols og Rasmus Møldrup Sørensen
Steen Wacher, Malene Kjær-Haunstrup Sørensen, Camilla Engsig Hansen, Mathilde Bredahl Nielsen, Simon Steensig og Søren Sørensen
Inger-Merete Bruhn Cliquet, Laura Haaning Sigh, Frederik Simonsen, Niklas Brøchner Mortensen og Signe Søndermark Mogensen
Line Martini Larsen, Mathilde Svejdahl Hyldegaard, Cecilie Petersen, Marie Lehrmann Lykkegaard, Pumaia Jepsen og Sarah Helstrup Graversen
11.05 Mor-far-barn 1-3 år Helene Jørgensen og Sabrina Louise Rand
11.15 Reb holdet Katja Ramsing og Ania Marie Lorenzen
11.25 Minispring 3.-6. kl. Jeppe Tamberg, Olivia Meier, Claus Helstrup Graversen, Kim Loft Laursen, Nicholas Webber og Steen Grünewald
11.40 Springdrenge 0.-2. kl. Anna Øllgaard Jensen, Jeppe Bjerregård Corneliussen, Alaa Shamasna, Anine Eriksen, Cristoffer Boldes og Mathias Helstrup Graversen
11.55 After8 Alette Juhl Mathiassen og Tina Savskov
12.05 Grand Prix - Mini Mono
årgang 2006-2010
Henny S. Hardt og Louise G. Kaspersen
12.15 Mikrospring 0.-2. kl. Alette Juhl Mathiassen, Marie Lütken Skovgaard, Cathrine Boldes, Josephine Kjær Nørgaard Skarby, Louise Emilie Andersen og Markus Tamberg
12.30 Pause  
13.00 Stortrampolin hold 1
Stortrampolin hold 2
Christina Christensen, Lars Christensen, Freja Schouenborg, Kurt Jørgensen, Sofie Printz Frydendal og Søren Holm
13.20 Fast track spring Udvalgte gymnaster
13.30 Rytmetøser 0.-1. kl. Heidi Bæk Sohn, Caroline Kristiansen, Olivia Nicolaisen og Sarah Helstrup Graversen
13.40 Rytmetøser 2.-3. kl. Bianca Hovgaard, Laura Secher, Nanna Holm Pedersen og Nanna kjær Lauridsen
13.50 TeamGym Micro
TeamGym Mini
TeamGym Junior
Lasse Lund, Morten Espesen, Alex Boldes, Christian Mols, John Tamberg, Lene Sohn og Maria Nørskov
14.15 Junior Reb 6.-9. kl. Michelle Tronier Kruse, Emilie Kusk Nielsen, Louise Nedergaard og Matilde Sundgaard Bekker
14.25 Diskodans og gymnastik 2.-4. kl. Karoline Hostrup Bering og Mathilde Wolters
14.35 Rytmetøser 4.-6. kl. Lene Sohn og Linette Høstgaard Uhrskov
14.45 Juniorholdet 6.-9. kl. Lise Mols, Alex Boldes, Anne Thomsen, John Tamberg, Jacob Ølund, Laura Sigtenbjerggaard, Martin Mathiassen og Mette Cecilie Stabel

 

Gymnastikbestyrelsen håber på en dejlig dag for både gymnaster, instruktører og tilskuere.

 

Sæt allerede nu kryds i kalender den 30. marts 2019, hvor vi igen har lokalopvisning i Gormshallen.

 

Der tages forbehold for ændringer!
Hjemmesiden opdateres løbende.

    jelling-maskinforretning jelling-musikfestival Jelling-VVS DJS-Logo