Årlige prisuddelinger

Lederpriser

Oprettet 12. oktober 1991 ved JfS’s 25 
års jubilæum skænket af JfS’s første 
fællesledelse:

Uddelt 1. gang for 1991 i 1992:

1991: Poul Erik Kristensen                       Kasserer i håndbold

1992: Erik Jeppesen                                  Formand i gymnastik

1993: Esben Skovgaard                            Formand i bordtennis

1994: Vagn Jensen                                    Kasserer og leder i svømning

1995: Marianne Laursen og Pia Stendevad  Trænere i håndbold

1996: Erik Refsgaard                                 Ungdomsleder i håndbold

1997: Søren Fjordside                               Formand i fodbold

1998: Bent Nielsen                                    Leder i OK GORM

1999: Ove Laursen                                    Kasserer i skytteafd.

2000: Lise Højgaard                                  Primus motor i opstart af motionafd.

2001:  Klubhusudvalget                           Abrahamsens Gård

2002: Hanne Steffensen                          Formand i håndbold

2003: Jørgen Petersen                            Formand i gymnastik

2004: Carsten Ørnskov                            Håndboldleder

2005: Gitte Jensen                                    Kasserer i badminton

2006: Poul Klausen                                    Fodboldleder

2007: Per Falborg                                      Fodboldleder

2008: Ida O. Larsen                                   Formand og leder i motion

2009: Grethe Buch, OK GORM og Jakob Hauge, JfS fodbold

2010: Lis Langkjær og Bo Knudsen      Håndboldledere

2011: Hans Bøtcher                                   Håndboldleder

2012: Kristian Sundbøl                             Stifter af og formand i floorball

2013: Katja Ramsing                                  Gymnastik

Sportspriser

Uddelt 1. gang 1976.

1976: Knud Sørensen,                                           Skytte

1977: Senior grand prixholdet                           Gymnastik

1978: Bent Nielsen                                                Orientering

1979: Danmarksserieholdet                               Håndbold

1980: Junior grand prixpiger                             Gymnastik

1981: Hans Peter Ballegård                                Skytte

1982: D 17 stafethold                                          Orientering

1983: Asta Terkelsen                                            Orientering

1984: Dame kvalifikationsrækkeholdet          Håndbold

1985: Drengestafetholdet H 13-14                  Orientering

1986: Chris Terkelsen                                           Orientering

1987: Dame junior elite division                        Håndbold

1988: Juniorpiger                                                   Fodbold

1989: Anette Hofmann                                         Håndbold

1990: Junior grand pris piger                             Gymnastik

1991: OK GORMs eliteteam                                Orientering

1992: Chris Terkelsen                                            Orientering

1993: DM stafetholdet                                          Orientering

1994: Stafetholdet H 55/ D45                             Orientering

1995: Drengeholdet                                               Håndbold

1996: H 50 stafetholdet                                        Orientering

1997: Chris Terkelsen                                             Orientering

1998: Chris Terkelsen                                             Orientering

1999: Herre yng. elite holdet                               Håndbold

2000: Dame serie 1                                                  Fodbold

2001: Gymnastik pensionistholdet                    Gymnastik

2002: Drenge A                                                         Håndbold

2003: Herre ynglinge elite                                     Håndbold

2004: Nina Najberg, Ida Najberg og

           Christian Ørskov, H/D 43                            Orientering

2005: Heidi Jørgensen                                            Skydning

2006: Nyoprykkede herre serie 1                        Fodbold

2007: Nina G Najbjerg                                             Orientering

2008: Johathan Jakobsen                                      Ungdomsspiller badminton

2009: U15 pigerne, JFS Fodbold

2010: Stortrampolinholdet                                    Gymnastik 

2011: Anders Kurt Christensen                            Skydning

2012: Morten Larsen, Mathias Ringive og

           Holger V. Petersen, H20 stafet                 Orienteringsløb

 2013: Josefine Lind                                                 Orienteringsløb

    jelling-maskinforretning jelling-musikfestival Jelling-VVS DJS-Logo