Lokalopvisning

Gymnastikafdelingens lokalopvisning finder sted den 28. marts 2020 i Gormshallen. Vi glæder os til at vise, hvad de forskellige hold har øvet igennem sæsonen.

Se vores begivenhed på Facebook her.

Entré

Publikum henvises til at benytte indgangen i gavlen af den gamle hal, så gymnaster kan benytter hovedindgangen og fra start let kunne stille klar til indmarch.

Til opvisningen tages der entré – der tages kontanter og MobilePay. Entréen åbner kl. 9.15 og koster:

  • 0-5 år 0 kr.
  • 6-12 år 10 kr.
  • 13+ 40 kr.

Holdfoto

Ved publikumsindgangen kan der bestilles holdfoto. Bestillingen skal foretages på opvisningensdagen og sker ved at lægge 30 kr. i en kuvert (husk kontanter) påskrevet gymnastens navn, adresse og holdnavn.

Hele dagen vil Gormshallens kiosk have åben.

Gymnastikbestyrelsen håber på en dejlig dag for både gymnaster, instruktører og tilskuere.

Opvisningsprogram

Opvisning Hold Instruktør
10.00 Indmarch og instruktøropvisning
10.35 Mor-far-barn 0-3 år Annie
10.43 Mor-far-barn 0-3 år, Kollerup Inger-Merete, Maiken og Simone
10.50 Puslingegymnastik 3-5 år Rikke, Emma, Julie B., Julie P., Sara og Sigrid
10.58 Puslingespring 4-7 år Anders, Cathrine, Malene, Camilla B., Camilla H., Frida, Ida, Karla, Linea og Søren
11.08 Puslinge 3-6 år, Kollerup Sarah, Ditte Marie, Karla og Ulrikke
11.18 Rytmetøser 0.-1. kl. Caroline, Dicte, Kathrine, Pumaia og Signe
11.28 Mini Reb 3.-5. kl. Caroline, Lærke, Malene, Esther og Mathilde
11.38 MGP 4-6 år Camilla, Andrea, Astrid, Josefine og Mathilde
11.46 Springdrenge 1.-6. kl. Steen, William, Cathrine, Lucas, Marcus, Martha, Valdemar og Viggo
11.56 Mikrospring 0.-2. kl. Anders, Gunnar, Jette, Josephine og Mikkel
12.06 Pause
12.25 Stortrampolin hold 1
Stortrampolin hold 2
Christina, Lars, Cathrine, Freja og Maria
12.40 DGI Sydøstjylland 1014 Midt Amalie, Benni, Cathrine, Daniel, Emilie, Emma, Frederik, Helena, Mads og Mike
13.05 Junior Reb 6.-9. kl. Emilie, Michelle og Louise
13.15 Rytmetøser 2.-4. kl. Sarah, Signe, Anna og Louise
13.25 Dance mix 4.-6. kl. Alberte, Gro og Zara
13.35 TeamGym Micro
TeamGym Mini
Lasse, Lise-Lotte, Morten, Anne, Frederik og Maria
13.55 Minispring 3.-6. kl. Claus, Olivia, Kim, Mille, Steen og Thomas
14.05 Grand Prix 12-16 år Cristina og Louise
14.15 Reb holdet Ania og Katja
14.25 Juniorholdet 6.-9. kl. Alex, Anne, John, Lise, Asta, Christian, Katrine, Kim, Martin og Rasmus
14.55 Tak for i dag